1 Followers
3 Following
Brehan

Books, books, books...

I am from Czech and I like mostly sci-fi books. Also I'm keen Whovian :-)

Flawless - Sara Shepard
"„An eye for an eye and the whole world goes blind.“"
Pretty Little Liars - Sara Shepard
"„Only the news could find a way to make a horrible story worse“"
Pretty Little Liars - Sara Shepard
"Hell is other people."

Reading progress update: I've read 81 out of 179 pages.

Doctor Who: The Stealers of Dreams - Steve Lyons
Oranžová je nová černá - Piper Kerman

Interesting view to american law and prison system. Really interesting and eye-opening book. I reccomend to read. 

Doctor Who: The Silurian Gift - Mike     Tucker

This book is perfect for people who have english as second language. Really short chapters (each about four pages), pretty easy english, well-known Sillurians race... that all makes it easy to read. Story is fine, but the end of this story is weak in my opinion. Also I miss connection with TV series where we watched similar storyline with this race.

Reading progress update: I've read 32 out of 112 pages.

Doctor Who: The Silurian Gift - Mike     Tucker
SPOILER ALERT!

Jako stín proslaveného prvního dílu

Metro 2034 - Dmitry Glukhovsky

Pokračování Metra mě nějak nenadchlo. Jak jsem se zprvu těšila, tak jsem teď ráda, že jsem konečně dočetla nekonečné protáhlé rádoby filozofické myšlenky starce Homéra, snažícího se sepsat kroniku metra.

Příběh (na stanici Tulskaja propukla smrtící epidemie a stanici je potřeba vyhladit) byl ucházející. Škoda, že kniha je skutečně zaměřena spíše na myšlenky Homéra a jeho sáhodlouhé popisy okolí.

Co se týče charakteristik, pak Hunter je rozhodně dokonale propracovaná postava. Saša mi lezla na nervy a Leonid byl takový dodatek, aby bylo možné příběh ještě trochu oddálit a vyplnit tak více stran myšlenkami Homéra.

Konec byl překvapující. Vlastně vyvolal stejný pocit "WTF" jako konec prvního dílu. Samozřejmě myšleno v dobrém slova smyslu :-)

Metro 2033 - Dmitry Glukhovsky

Dočteno. A upřímně... stále nevím, co si myslet. Námět je originální, kniha se čte snadno, postavy jsou pěkně vykreslené a osobité, přesto zůstává dost prostoru pro fantazii. Jak píšu ve straším příspěvku, určitá část knihy mě nebavila, dokonce i štvala, naštěstí to bylo jen krátce. Konec knihy je nečekaný, čtenáře donutí zamyslet se nad lidstvem (to vlastně nutí celá kniha :-), ale závěr asi nejvíc), navíc je závěr zvláštně useknutý. Zřejmě se s pokračováním počítalo. Nakonec hodnotím 75 %.

Reading progress update: I've read 346 out of 472 pages.

Metro 2033 - Dmitry Glukhovsky

Jak jsem doufala, opravdu jakýkoliv sklon k nadpřirozenu odezněl jakmile děj opustil Chán. Ufff. Dál byly samé napínavé kapitoly, o tom žádná. Co mi ale začalo lézt krkem byla jakási závislost Arťomova přežití na náhodných hrdinech, co ho na poslední chvíli zachrání a pár stanic ho "eskortují". To se změnilo v okamžiku, kdy Arťom

zdrhne ze zajetí Hanzy

(show spoiler)

. Od toho okamžiku se začne opravdu projevovat, začíná rozhodovat a řídit se sám sebou. Je škoda, že k tomu autor dopěl až v poslední třetině knihy :-) Od té doby už ale knížce nemám co vyčítat. Uvidíme, čím mě ještě překvapí.

------------------------------

No more spiritual or supernatural moments. Character that is named Chan is gone and everything is normal again. And small bonus, Arťom is no more only puppet that need to be save by others 

Bourbon solve his problem with leaving his team, Chan saved him, red brigade saved him from Nazis..

(show spoiler)

. Since his

escape from Hanza

(show spoiler)

he is completely independent stand-alone book character with own brain and own ability to decide. We will see what more surprises this book has...

SPOILER ALERT!

Reading progress update: I've read 61 out of 179 pages.

Doctor Who: The Stealers of Dreams - Steve Lyons

I like it! Finally story with Jack also =) For this time, plot is about

no dreaming, no lying, no imagination, just no fiction. At the beginning our three heroes, Doctor, Rose and Jack, are distributed so we can watch them separately and we have exclusive chance to see their characters and their behavior when they must act individually "on their own". 

(show spoiler)

 

Indeed - please sorry my english :-)

 

--------------------

 

Zloději snů, tak by se dal přeložit název této knížky. Zatím nemohu hodnotit knihu jako celek, zdaleka nemám dočteno. Příběh si měl získal nejen svou myšlenkou -

neexistence fikce, snů, lží, pohádek,

(show spoiler)

ale také přibráním kapitána Jacka do party. Ten se v samotném seriálu už dlouho neobjevil (aktuálně skončila osmá série v TV) a proto jsem byla z jeho zapojení do cestování nadšená. Samotné popisy života v pro nás nepředstavitelné společnosti jsou velmi poutavé, originální a vtipné. Stejně tak dialogy a samozřejmě jiskření mezi hrdiny :-) Příběh se rozjíždí slušně, snad se slušně umístěná laťka udrží až do konce. 

SPOILER ALERT!

Reading progress update: I've read 156 out of 472 pages.

Metro 2033 - Dmitry Glukhovsky

Od posledního updatu mám pocit, že knížka obsáhla nový žánr a nejsem si jistá, jestli jsem pro a nebo proti. Celá děj začíná být trochu polapený v nadpřirozeném směru, kterým se děj ubírá stále více a více a já přestávám věřit v možnost návratu a logického vysvětlení dění.

 

Ale aby jsme se nebavili o celé problematice čistě abstraktně, popíšu v následujícím spoileru, co konkrétně mám na mysli.

 

 

Celý příběh začíná velmi snadnou zápletkou. Hlavní hrdina Arťom je mladý sympaťák každým coulem, má smutnou minulost, je chytrý a zvídavý, ... prostě klasický hrdina. Kvůli své chybě z rané puberty (s kamarády chtěl vidět nebe a při následném útěku do bězpečí tmavých tunelů kluci nezavřeli vstup z venku do stanice metra) je Arťom nucen "odpykat" si svou chybu tak, že pomůže Hunterovi/Lovci, neboli se vydá na cestu metrem do Polis.

Po cestě má pokaždé z p***le kliku. Až čtenář začne zívat. 

V okamžení se však všechno mění s postavou jménem Bourbon (který, nevím proč, v mých představách vypadá jako Ty Olsson). Ten umírá velmi záhadně s oznámením "Jsem mrtvý". Následně se objevuje postava Chán (čaroděj, Vlk) a najednou i sám Arťom při další cestě "vidí" tunel, cítí nebezpečí apod. Chán navíc používá mapu metra, tzv. Mentor, která je dle jeho popisu kouzelná a dynamicky se překresluje podle aktuálních nebezpečí v metru. Tak nevím, jestli si Chán nedal moc duru. 

 

 

 

(show spoiler)

 

 

Rozhodně mě to neodradilo od čtení. Poslední dva tunely s Chánem byly velmi napínavé a o originalitu stále není nouze. Každý tunel je opravdu něčím zvláštní, jedinečný. Snad to tak bude i nadále :-)

 

--------------------------------------------

 

Two last chapters are little bit spiritual and I am not sure I like it. For more information please see spoiler.

 

Since Arťom met the wizard, story is really supernatural. Maybe it has this direction from the mysterious death of Bourbon. Now there are three more stations to Polis that Arťom must go through so I am curious if this psychic part will be continue...

(show spoiler)

 

Metro 2033 - Dmitry Glukhovsky
""Jak dlouho přežiješ na houbách, multivitamínech a vepřovém? Vzdej se homo sapiens! Nemusíš hned zhebnout. Jen se tu chvíli ještě plaz ve smrtelné křeči a zadus se vlastními výkaly. Jsi dinosaurus a je načase, abys uvolnil místo novým a dokonalejším tvorům. Nebuď sobec.""

Reading progress update: I've read 108 out of 472 pages.

Metro 2033 - Dmitry Glukhovsky

Je to pínák od prvních stránek! Těžko uvěřit, že je to psané podle počítačové hry. Příběh je nepředvídatelný, plný očekávání, navíc se jedná o dost silné téma. Jediné, u čeho se člověk zasekne, bohužel často, jsou názvy stanic metra a jejich časté hledání v plánku spletitého moskevského metra vytisknutého na vnitřní straně desek knihy. 

__________________________________

Dramatic story from first pages, indeed. It's hard to believe it's based on computer game. Story is unpredictable, full of expectations, moreover it's deep emotive topic. There's one small weakness and it's Russian names of underground stations and hard orientation in map printed on book cover.